Презентація нового проекту АРР Закарпатської області

У п’ятницю, 22 червня, під час брифінгу віце-прем’єр міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, було презентовано проект «ImProDiReT». Місія проекту полягає у розробці скоординованого з громадами плану дій для зменшення ризиків стихійних лих на Закарпатті.
Заступник голови ОДА Віктор Мікулін розповів про передісторію проекту та дві місії експертів, що приїжджали на Закарпаття у 2016 році для вивчення загроз Солотвинського солерудника. Саме тоді вперше з’явилась ідея створення проекту. Це тільки перший етап, його мета – створити актуальну систему менеджменту ризиків, яка відповідала б світовим стандартам.

«Реалізація проекту тільки починається, фактично він почався у березні цього року із зустрічі партнерів у Києві для обговорення плану та порядку реалізації проекту. Із самого початку було вирішено для розробки системи зниження ризиків стихійних лих в області залучати широку громадськість. Ми плануємо використовувати ці ризики, як потенційні можливості і працювати над тим, в чому насправді мало ведеться робота – це робота з населенням. Так буде створено інформаційну кампанію, що дасть відповіді на питання: «Як вести себе з таких ситуаціях, як запобігати таким ризикам». Адже все це залежить, в першу чергу, від місцевої громади. Вже за кілька днів відбудеться перша робоча нарада щодо проекту. Під час неї буде залучено керівників всіх профільних Департаментів ОДА та керівників тих організацій, які вже мають досвід та певні напрацювання у сфері менеджменту ризиків надзвичайних ситуацій в області. Наш проект покликаний вивчити минулі досвіди. Особлива увага буде приділятися організації та розробці стратегії зниження стихійних лих у Солотвинському солеруднику. Основною метою проекту є – напрацювання знань і досвіду, які зможуть бути застосовані не тільки у нашій області, а й регіонах України загалом, а також на території сусідніх держав», – зазначила Tayisiya Symochko, менеджер проекту «ImProDiReT».

Команду проекту формують: Мережа радників зі стійкості, Делфтський технічний університет, Агенція регіонального розвитку Закарпатської області, Інститут геологічних наук НАН України та Головна школа пожежної служби. Дворічний проект спрямований на досягнення трьох основних результатів: закарпатці будуть чіткіше усвідомлювати ризики та зможуть посилити своє місцеве врядування для вирішення соціальних навиків; місцева влада отримає можливість приймати більш обґрунтовані рішення, базуючись на кращій обізнаності та новітніх підходах в менеджменті надзвичайних подій; країни – сусіди (Румунія, Польща, Угорщина та ін.) можуть перейняти та адаптувати методи управління та зменшення ризиків стихійних лих.

 

4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *